Корисні добавки до чаю, які допомагають при застуді та грипі

Завдяки високому вмісту антиоксидантів, ефірних олій та теїну (чайного кофеїну), чай сам по собі є відмінним допоміжним засобом при застудах та вірусних захворюваннях.

А ще люди роками використовують добавки, які можуть полегшити симптоми хвороби ще швидше та ефективніше. Розкажемо, що саме класти у звичайний чай, щоб швидше впоратися із застудою чи грипом.

чай

Лимон

Класичне поєднання, відоме кожному з дитинства. Здається, що чай з лимоном при застуді ми робимо автоматично, вже не надто замислюючись навіщо це чи відмахуючись фразою «Ну, там вітамін С». А тим часом все не так просто.

При ГРВІ посилюється вироблення гормону гістаміну, який частково «винний» у головних болях та нежиті. Чай з лимоном блокує вироблення гістаміну і допомагає впоратися із симптомами.

Шипшина

Шипшина

Цей далекий родич троянди має потужну бактерицидну та фітонцидну дію. У плодах шипшини дуже багато вітаміну С та антиоксидантів. Проти вірусних інфекцій відвар шипшини або чай з ним не допоможуть, а ось впоратися з бактеріальною інфекцією навіть дуже.

 

Чебрець

Чебрець

Неймовірна користь тим’яну (чебрецю) під час хвороб обумовлена ​​наявністю в ньому речовини тимолу – природного антисептика, який використовується для дезінфекції порожнини рота та носоглотки, та флаваноїдів, які діють як відхаркувальний засіб.

Листя смородини

Чорна смородина

Ще одна традиційна добавка до чаю – листя чорної смородини. Воно має дезінфікуючі властивості завдяки ефірним маслам, які також застосовуються в медицині як допоміжний засіб, що підсилює дію антибіотиків.

Липа

Липа

Для заварювання з чаєм використовується липовий колір, що має приємний ненав’язливий смак і багатий склад. У ньому багато фітонцидів, що робить такий чай непоганим антисептиком для горла і ротової порожнини, і флаваноїдів, що мають протизапальний ефект.

Бад’ян

Бадьян, більше відомий як зірчастий аніс, не так часто додають у чай, віддаючи перевагу йому як «кавовій» прянощі. Запашні зірочки анісу давно прижилися на сході – він є одним із головних компонентів марокканського чаю. В ефірному маслі бад’яна міститься високий відсоток анетолу – природного антисептика, що вбиває бактерії та знімає запалення.

М’ята

М'ята

М’ята і меліса чудово поєднуються як із зеленим, так і з чорним чаєм. М’ята містить велику кількість ментолу, який анестезує, знімає роздратування та вбиває бактерії.

Меліса

У листі меліси містяться цитраль, гераніол, нерол і цитронеллол, що мають легкі седативні, антивірусні та антигістамінні ефекти. Чай із мелісою заспокоює та знімає запалення. (Докладніше про м’яту і мелісу в нашій статті).

Імбир

Імбир

Імбирний чай як засіб від застуди прийшов до нас із Західної Європи, а туди в середні віки перебрався з Південної Азії. Бадьорить, пече, дуже зігріває. Імбир відомий своїми протизастудними властивостями (за які відповідають ефірні олії, антиоксиданти та вітаміни С, B1 та B2 у складі рослини). Можна додавати імбир до чорного або зеленого чаю, або спробувати поєднання з улуном.

Лаванда

Лаванда

Завершує наш топ-10 корисних добавок до чаю ароматна лаванда. У неї дуже специфічний смак, за який відповідає наявність ефірних олій, дубильних речовин, танінів та антоціанів. Лаванда має ранозагоювальну, знеболювальну, протизапальну, противірусну та імуностимулюючу дію. А чай допомагає впоратися з головним болем та прискорює одужання при хворобах дихальної системи.

Найкраще, звичайно, не хворіти зовсім, щодня зміцнюючи свій імунітет, у тому числі і за допомогою чаю.

Loading...
Автор:

Категорії: Продукти

853
0 Коментарі
Inline Feedbacks
View all comments