Які дачні трави можна змішувати для корисного чаю
Зовсім не обов’язково вирощувати рослини для трав’яного чаю спеціально, як, наприклад, м’яту або мелісу. Листя більшості з них можна набрати в будь-якому середньостатистичному городі, а за деяким доведеться дійти до найближчого лісу. Його можна вживати в свіжому вигляді, а можна засушити в домашніх умовах, щоб восени і взимку заварювати чай зі смаком літа*.
Листя смородини від застуди і головного болю
Листя і ягоди смородини (особливо, чорної) – найпопулярніша «дачна» добавка в чай. Смородину додають в чорний чай, трав’яні збори і заварюють просто так, без нічого, насолоджуючись її особливим впізнаваним смаком.
Користь: В смородиновій олії, що міститься як в листі, так і плодах, містяться гамма-лінолева, бурштинова, фосфорна, нікотинова кислоти, токофероли і каротиноїди, рибофлавін, тіамін, залізо, мідь, алюміній, марганець і вітаміни груп РР і С. Відвар смородинового листа допомагає впоратися з застудою, знімає головний біль, а при регулярному споживанні знижує ризик інсультів і розвитку атеросклерозу.
Малина і ожина проти тривоги і для настрою
Ці близькі родичі з сімейства рубусів можуть плодоносити як на вашій дачі, так і в найближчому до неї лісі – в дикоростучій формі. Відмінність диких малини і ожини від культурних тільки в розмірі плодів.
Користь: Для заварювання використовується свіже та сушене листя ожини і малини. У них містяться вітаміни групи В і С, таніни, антиоксиданти, флаваноіди, яблучна кислота і інозитол. Останній відповідає в людському організмі за формування клітинних мембран і впливає на формування серотоніну і дофаміну. Тобто, застосування інозитола допомагає впоратися з тривожними розладами і депресією. Звичайно, в відварі малинового і ожинового листа інозитола не дуже багато, але настрій підняти таким чаєм можна.
Ну а найпопулярніше використання малинового листа: як жарознижуючі ліки. Вас хіба не лікували в дитинстві малиновим чаєм і малиновим варенням?
Липовий цвіт при порушеннях сну і застуді
Для чаю використовується не листя липи, а липовий цвіт. Збирають його в червні-липні і додають в чай в свіжому вигляді або сушать на відкритому повітрі. У квітках і крихітних плодах містяться магній, залізо, кальцій, калій, аскорбінова і саліцилова кислоти, таліцин, каротин, антиоксидант, флаваноїди і ефірні масла.
Користь: Чай з липою допомагає при порушеннях сну і має протизапальну, антизастудну і сечогінну дію. Плюс: відвар з липового цвіту можна пити навіть дітям.
Кропива для серця і крові
З усіма “улюбленої” кропиви можна варити не тільки смачний борщ, а й приємний трав’яний відвар з нейтральним смаком. Чай з парою листочків кропиви можна пити навіть дітям. Тим більше, що в кропиві багато вітамінів А і B, фолієвої кислоти, флавоноїдів (рутин, ізокверцитрин, астрагалін, камферол-3-О-рутин), бетаїну, лікопіну та ефірних масел.
Користь: відвар з кропиви знижує рівень цукру в крові, збільшує кількість гемоглобіну, тромбоцитів і еритроцитів і підвищує згортання крові. У народній медицині вважається, що кропива знімає головний біль і покращує роботу серцево-судинної системи.
* Заварюючи будь-яку траву з городу слід враховувати індивідуальну непереносимість окремих компонентів і при необхідності проконсультуватися з лікарем.