Лаванда

Лаванда

Поширена лаванда в Індії, Аравії, на півдні Європи, в північній і східній Африці, і навіть на Канарських островах.

Існує близько 30 різновидів лаванди.

Авіценна якось сказав про лаванду: “Це мітла для мозку і батіг для серця”.

Лаванда – напівчагарник, висотою до 60 см. Листя – ланцетоподібно-лінійної форми, квіти зібрані в квіткові кільця, які утворюють суцвіття фіолетового, блакитного, рожевого або білого кольору.

У лаванді міститься близько 30% лавандової олії, гіркі і дубильні речовини, смола.

Використовують лаванду як протисудомне, протизапальний засіб, а так само засіб, що нормалізує діяльність нервової системи. Лавандовий спирт – хороший антисептик.

Лаванду широко використовують в кулінарії, побутової хімії, виробництві безалкогольних та алкогольних напоїв, туалетного мила, дезодорантів, освіжувачів повітря, парфумерії та косметичних засобів.

Ефірна олія, що отримується з лаванди, широко використовується в лікеро-горілчаній промисловості.

Рекомендується садити лаванду в овочеві грядки, так як комахи – шкідники, особливо колорадський жук і плодожерка, цураються цього запаху.

У деяких східних країнах на підприємствах з тонкою і скрупульозною роботою, і там де багато жінок, періодично розсипають по всій площі лаванду для зняття нервової напруги

Для кращої стимуляції мозкової діяльності фахівці з ароматерапії рекомендують частіше вдихати аромат лаванди. Освіжаючий ефект цих квітів набагато сильніший ніж у кави.

Для лікувальних цілей заготовляють квіти і в рідкісних випадках траву. Після початку цвітіння, суцвіття збирають вже через 2 тижні, сушать і пов’язують в сніпки, потім обмолочують, відділяючи стебло від квітів. Запах свіжовисушеної рослини приємний, специфічний, гострий, смак пряно-гіркуватий, трохи їдкий.

Збирають лаванду на початку липня, в сонячну і суху погоду, коли квітки повністю розправилися. В цей час їх запах і забарвлення найбільш інтенсивні.

Корисні і лікувальні властивості лаванди

Застосовується як засіб від колік, головних болів, диспепсії, при ревматичних болях. Вживається зовнішньо.

Настій застосовують як імуностимулююче, загоююче, жовчогінне, знеболююче, протигрибкове, противірусне, протинабрякове і навіть як рубцюючий засіб.

Допомагає дихальній системі. Ефективний засіб при бронхітах, застудних захворюваннях, синуситі, ларингіті, отиті, риніті. Лаванда справляє на організм муколітичну та відхаркувальну дію.

Застосовується для лікування гінекологічних інфекцій.

Ефективний засіб для ран, які погано гояться, опіках, псоріазі, пролежнях, грибкових захворюваннях шкіри і ін. Рекомендується при укусах скорпіонів і медуз.

Знімає болі в суглобах, м’язовий біль, допомагає хворим на ревматизм. Протизастійний, антисептичний, болезаспокійливий, противірусний засіб. Антидепресант.

Квітки і трава в народній медицині використовують як спазмолітичний і заспокійливий засіб, а також засіб, що розріджує жовч. Препарати лаванди допомагають при неврастенії, мігрені і болях в шлунково-кишковому тракті. Масло лаванди застосовується для лікування гангрени і гнійних ран.

Небезпечні і шкідливі властивості лаванди

Перед застосуванням лаванди слід порадитися з лікарем.

Не застосовувати в перші три місяці вагітності, а так само після аборту.

Лаванда досить токсична.

Посадка, полив, догляд, розмноження і використання лаванди.

Завантаження...
Автор:

Категорії: Каталог трав і рослин

23 229
Subscribe
Сповістити про
0 Коментарі
Inline Feedbacks
View all comments