Секрети поливу орхідеї

полив орхідеїЗволоження – одна з основних процедур по догляду за рослиною. Для тропічної орхідеї правильність поливу дуже важлива. Популярні фаленопсіси кріпляться до дерев, а поживні елементи і воду отримують з повітря, під час природних опадів. Їх коренева система бере участь у фотосинтезі. Ці особливості треба враховувати при виборі води, частоти і способу поливу в домашніх умовах.

Особливості поливу орхідей

Полив тропічної квітки проводять після підсихання субстрату. На частоту впливає безліч додаткових параметрів: температура, освітлення, вологість. Оскільки в природних умовах зростання культура поглинає опади, в домашніх умовах необхідно використовувати воду, наближену за складом до дощової.

Способи і частота поливу

Тропічну квітку зволожують різними методами. Досвідчені квітникарі, які постійно займаються розведенням орхідей, рекомендують поєднувати одночасно кілька.

 • Занурення – горщик поміщають в ємність з теплою, відстояною водою на 20-30 хвилин. Коли поверхня субстрату стане вологою чи (у випадку з прозорим вазоном) позеленіє коріння, зайву рідину потрібно злити.
 • Полив лійкою з тонким носиком – зволоження здійснюють по периметру горщика біля стінок, щоб уникнути попадання вологи в пазухи листя. Сигналом до завершення служить поява води через дренажні отвори на дні ємності.
 • Обприскування – орхідеї люблять подібний спосіб зволоження. Однак необхідно стежити, щоб краплі не потрапляли на квітки. Бажано обприскувати листя щоранку з дрібнодисперсного пульверизатора.
 • Гарячий душ – гігієнічний захід, який запобігає появі шкідників, змиває пил з листків. Температура розсіяних струменів – 40-50 ° C. Частота процедури – 2-3 рази на місяць в період активного росту. Після душу квітку залишають на 15 хвилин, щоб стекла зайва рідина.
 • Полив з-під крана – процедура прийнятна для жаркого періоду, коли температура проточної води 20 ° C. Горщик ставлять в раковину і направляють тонкий струмінь на субстрат. Тривалість – 2-3 хвилини.

Влітку екзотичній квітці організовують «теплий дощ», який нагадує орхідеї про тропіки. Після ополіскування всю надлишкову рідину обов’язково видаляють, пазухи листя просушують.

як поливати орхідею

Якість води

Водопровідну воду для поливу використовувати можна, але попередньо її варто відстояти, щоб зменшити вміст солей, інших домішок, які не тільки не приносять користь, але і шкодять нормальному росту рослини. Вода повинна бути обов’язково м’якою.

 1. Дощова вода – її збирають не в межах міста, оскільки в мегаполісах через загазованість про її чистоту говорити не доводиться. Щоб бактерії не розмножувалися, слід зберігати рідину в темному, прохолодному місці.
 2. Кип’ячена – рідина м’яка, але в ній не містяться корисні мікроелементи.
 3. Дистильована – для водопровідної води середньої жорсткості беруть такий же обсяг очищеної води. У разі жорсткої – знадобиться в два рази більше дистильованої. З мінусів такого поливу можна виділити високу вартість води.
 4. Фільтрована – відмінний варіант, при якому в воді залишаються корисні солі.

Помилки при поливі

Якщо за рослиною проводять належний догляд, вона радує хорошим імунітетом і яскравим цвітінням. А у орхідей квітуча фаза може наступати навіть 2 рази за вегетаційний сезон. Однак неправильне зволоження – поширена проблема серед початківців квітникарів.

Помилки в поливі можуть стати причиною хвороби і навіть загибелі орхідеї.

Щоб вчасно усунути недоліки в догляді, варто заздалегідь познайомитися з труднощами, пов’язаними з поливом:

 • надлишок вологи – орхідея гостро реагує на переливи, починається гниття коренів;
 • при попаданні води в листові пазухи провокується розвиток гнилі кореневої шийки;
 • обприскування з близької відстані або не в той період – якщо тримати пульверизатор ближче, ніж на 20 см, волога буде випаровуватися повільно, а на листках залишаттимуться коричневі плями. У стані спокою проводити процедуру не слід, рослина може захворіти;
 • використання неякісної води – жорстка, холодна або брудна вода може стати причиною пожовтіння і відмирання пагонів рослини.

Тропічна квітка орхідея потребує тривалого освітлення та дотримання певного температурного режиму. Але більш за все на розвиток і цвітіння екзотичної рослини впливає правильність поливу.

1 Зірка2 Зірка3 Зірка4 Зірка5 Зірка (проголосуй)
Loading...
Автор:

Категорії: Кімнатні рослини, Орхідеї, Секрети догляду

376

Залишити відповідь