«Дерево долі»: одна з найкрасивіших кімнатних квіток, яка приносить любов і щастя

клеродендрумКлеродендрум – рід листопадних чагарників, ліан і дерев, який входить в сімейство Ясноткові. Під назвою об’єднані 308 видів, які ростуть переважно в тропічному і субтропічному кліматі. Деякі різновиди культивують як кімнатні культури, в тому числі і клеродендрум Томпсона, відомий в народі як «дерево долі». При правильному догляді він прикрашає кімнату красивими суцвіттями протягом довгого часу.

Опис і історія рослини

Ліана потрапила в Європу близько 200 років тому з Африки, звідки її привіз шотландський винахідник Джордж Томпсон. На честь його і був названий різновид роду тропічних рослин. Його друга назва «дерево долі» – лише переклад з грецької. Крім цього, в побуті його називають «символом любові», «лозою серця, що кровоточить».

У домашніх умовах з ліани, вкритої овальним листям, формують кущ або кріплять до шпалери, даючи вирости до 3 м. Щоб квітуча фаза наступила треба докласти зусиль. Цвітіння триває з початку весни до кінця осені. Квіти розпускаються у вигляді білих ліхтариків з червоним язичком, зібраних в суцвіття.

клеродендрум опис

Умови вирощування і догляд

Клеродендрум Томпсона – рослина з тропіків. Для нормального розвитку ліани необхідно створити певний мікроклімат, наближений до природного:

  • Освітлення – квітку розміщують поблизу східних і західних вікон, оскільки їй потрібно багато м’якого світла. При його дефіциті цвітіння може не настати.
  • Температура – в літній час квітці забезпечують температурний режим в діапазоні 18-25 ° C, взимку його знижують до 15-16 ° C. У цей час настає період стагнації, коли рослина скидає листя. Якщо періоду спокою не буде, то і цвітіння може не розпочатися.
  • Вологість – повітря повинно бути добре зволоженим. Досвідчені квітникарі встановлюють стаціонарний зволожувач або щодня обприскують квітку відстояною водою, за винятком періоду спокою, коли рослина скине листя.
  • Грунт – субстрат готують поживний і пухкий із слабокислою реакцією. Беруть грунт для троянд і додають трохи грунту для азалій.

Залежно від площі і бажань квітникаря, ліану можна використовувати для вертикального озеленення або вирощувати в якості штамбового деревця та чагарнику.

Полив

Зволожують грунт помірно, тільки після того, як його верхній шар просохне. В іншому випадку в коренях може затримуватися вода, що викличе розвиток кореневої гнилі. Після настання фази спокою полив здійснюють вкрай рідко, тому що коріння не поглинає вологу, і грунт починає закисати. Для процедур використовують тільки відстояну воду кімнатної температури.

полив клеродендрума

Підживлення

У період активної вегетації ліану забезпечують додатковим харчуванням щотижня. Для підживлень підходять рідкі мінеральні комплекси з низькою концентрацією азоту. З настанням осені внесення добрив скорочують до одного разу на місяць, а взимку повністю припиняють.

Обрізка

Суцвіття утворюються тільки на нових пагонах. З цим пов’язана необхідність в глибокій обрізці, яку проводять до початку вегетації, ранньою весною. В цей час вкорочують все старі пагони на ⅓, для стимуляції росту бічних. Молоді екземпляри не обрізають, але прищипують, щоб домогтися більш сильного розгалуження.

обрізка клеродендрума

Пересадка

Поки рослина молода її пересаджують щорічно в горщик більшого діаметру. Проводять маніпуляції веною, до початку активного росту. Коли екземпляр досягне потрібного розміру, пересадку проводять кожні 2-3 роки для поновлення поживного грунту. Ємність використовують ту ж, попередньо продезинфікувавши її. При необхідності вкорочують коріння. Це уповільнює зростання культури.

Прикмети і забобони

«Дерево долі» – символ душевного благополуччя, який не просто можна, а й потрібно тримати в будинку. Не дарма його часто називають «чиста любов». Квітка пробуджує позитивні якості у власника – чистоту, безкорисливість.

Магічні властивості клеродендрума:

  • відводить від власника порчу, забираючи на себе негативний вплив – про це говорить швидка загибель повністю здорової квітки;
  • налагоджує відносини між членами сім’ї – квітучий клеродендрум – показник гармонії;
  • розпалює згаслі почуття – якщо квітка зацвіла взимку, значить, варто готуватися до зустрічі з колишнім коханим.

Клеродендрум Томпсона – природна прикраса і маленької квартири, і великого заміського будинку, яка за турботу віддячить квітникаря рясним і тривалим цвітінням.

Залишити відповідь