Сохнуть кінчики листя кімнатних рослин? Вихід є!

сохнуть кінчики листя у кімнатних рослинКімнатні квіти ростуть круглий рік, але, незважаючи на ідентичні умови утримання протягом усіх сезонів, взимку рослинам доводиться важче, ніж влітку. Тривалість світлового дня зменшується, для розвитку і росту їм не вистачає поживних компонентів, які утворюються під дією сонячних променів. Одне з перших проявів непорядку зі станом рослини – висохле листя.

Причини, які викликають сухість

Сухість на кінчиках листя виникає поступово. Якщо не робити жодних спроб лікування цього, хвороба почне поширюватися далі і квітка висохне повністю. Причини, що стимулюють розвиток сухості листя, поділяються за кількома параметрами:

  • Недостатня вологість повітря. Квітка споживає вологу не тільки за допомогою коренів, але і за допомогою листя та стебла. Сухе повітря в квартирі, яке з’являється через занадто сильне опалення, порушує систему постачання рослини водою і поживними речовинами. В результаті починається поступове висушування листя з кінчиків, яке поширюється далі і викликає загибель рослини.
  • Висока температура в кімнаті. Цей фактор випливає з попереднього. Сухе повітря в сукупності з високою температурою згубне для зелені.
  • Поживні речовини. Для кожного кімнатного «мешканця» підбирається індивідуальний комплекс поживних речовин в складі добрив. У деяких ситуаціях можлива нестача або, навпаки, надлишок поживних речовин в кореневій системі та суцвітті. Коли поступає надлишок будь-якої речовини, це негативно впливає на кореневу систему, викликаючи гниття та інші проблеми. На зелені дефіцит або надлишок найчастіше проявляється через висихання.
  • Недолік місця для зростання. Занадто маленький горщик або кашпо блокують розвиток кореневої системи і в результаті суцвіття перестає рости, отримувати з землі поживні речовини і розмножуватися. Листя втрачає колишню силу і висихає.
  • Неякісна вода для поливу. Деякі рослини настільки примхливі, що вони не можуть сприймати все, що потрапляє в їх кореневу систему з водою. Занадто жорстка вода, а також хлорована викликає підсушування всього суцвіття, а її потрапляння на пелюстки викликає їх згортання.

Зверніть увагу

Поява шкідників в кореневій системі або в листі відбивається на стані всієї рослини. Вони пожирають корисні речовини, завдаючи непоправної шкоди всій системі організму. Недоодержавши потрібної норми, листочки сохнуть і іноді відпадають.

cохне листяНадлишок сонячного світла – найбільш часта причина тьмяного листя. Квітка згорає, зелень висушується.

Засуха в кореневій системі провокує квітку до накопичення поживних речовин, проте, з сухим неживим грунтом отримати їх практично неможливо. У квітки настає голод. У таких екстремальних умовах листя безсумнівно висихають швидше.

Як боротися з висохлим листям

Якщо на появу сухого листя вплинуло відразу декілька чинників, позбавлятися необхідно від всіх одночасно. Від сухого повітря в першу чергу страждають кімнатні квіти, які потребують високої вологості. До таких рослин відносять:

обприскування листяРішення: для регулярного зволоження квітки поставте поруч з ним зволожувач повітря. Регулярно розбризкуючи воду, зволожувач підтримає оптимальну температуру і рівень вологи в суцвіттях. Зволожувач допомагає боротися і з недостатнім поливом.

Порада

Схожий варіант – близько квітки поставте ємності, наповнені водою. З високою температурою в кімнаті також варто боротися за допомогою зволожувача.

Якщо помічено, що листя квітки занадто сильно нагріваються при взаємодії з сонячними променями, квітку потрібно відразу ж прибрати з підвіконня і на деякий час переставити в прохолодне темне місце.

Рекомендації:

  • Для перевірки рівня поливу слід перевіряти глибину зволоження грунту спеціальною паличкою – якщо зверху земля вже суха, а знизу ще волога – поливати ще рано.
  • Для боротьби зі шкідниками та їх профілактикою кілька разів на місяць здійснюють ретельний огляд всієї рослини: паростки і кореневу систему.
  • Щоб надлишок підживлень не став причиною сухого листя, скласти детальний графік з рекомендаціями щодо використання добрив.

У догляді за будь-якою кімнатною рослиною важлива міра. Не потрібно перебільшувати з поливом, підживленням або теплом. В умовах дикої природи квітки змушені самостійно пристосовуватися до змін зовнішнього середовища. Іноді рослини можна спеціально помістити в екстремальні умови для активізації їх захисних функцій. Саме ці функції запобігають висушуванню або гниттю листя.

1 Зірка2 Зірка3 Зірка4 Зірка5 Зірка (проголосуй)
Loading...
Автор:

Категорії: Кімнатні рослини, Секрети догляду

916

Залишити відповідь