Жіноче щастя (Спатифілум): секрети рясного цвітіння

Спатифілум – декоративна культура, яка в природі росте в тропічному і субтропічному кліматі. У середній смузі нею прикрашають підвіконня приватних будинків і міських квартир. Рясне цвітіння «жіночого щастя» може розтягнутися на тривалий час, якщо створити необхідні умови вирощування і забезпечити відповідний догляд.

спатифілум

Опис рослини

Спатифілум – вічнозелена рослина з сімейства Ароїдні. Рід об’єднує близько 40 типових видів. Своєю грецькою назвою рослина зобов’язана суцвіттю-початку, обгорнутого тонким покривалом білого забарвлення. Родина «жіночого щастя» – Південна і Центральна Америка. У природному ареалі культура полюбляє болотисті ліси. Рідше їх можна зустріти вздовж річок і озер. На основі типових видів селекціонерами виведено безліч гібридів і сортів різних розмірів.

Деякі з різновидів вирощують як горшкові культури вже давно. Але частіше на підвіконнях можна зустріти гібриди. Під час дворазового цвітіння, яке довго триває, квіти контрастують на тлі великого листя яскраво-зеленого кольору, що розвивається від кореня. По термінах квітуча фаза при правильному догляді припадає на осінь і весну.

Оптимальні умови для вирощування

У природних умовах спатифіллум росте в нижніх ярусах джунглів. Його слід захищати від прямих сонячних променів. Краще розміщувати горщик на підвіконнях східного і західного напрямків, де багато м’якого світла, оскільки недолік освітлення може скоротити термін цвітіння або привести до його відсутності.

Не можна допускати протягів, квітка дуже чутлива до них і може навіть загинути. Температурний режим залежить від пори року. Влітку квітці підходить квартирна температура, а взимку значення має бути на рівні 18 ° C. Критичні значення температури – 15 і 32 ° C. Оскільки квітка росте в болотистих місцях, поруч з горщиком варто розміщувати ємність з водою, що забезпечить необхідну вологість.

Догляд в домашніх умовах

Щоб рослина інтенсивно розвивалася і двічі в рік викидала стрілки, за нею слід добре доглядати. Крім створення необхідного мікроклімату, квітці слід забезпечити поливний режим, підживлення певними добривами, які будуть стимулювати бутонізацію, а не нарощування зеленої маси.

Полив

Зволожують «жіноче щастя» рясно, але таким чином, щоб в коренях не застоювалася волога. Між порціями води поверхневий шар повинен встигати просихати. У період спокою, який припадає на листопад-січень горщик розміщують на вологій гальці або керамзиті.

догляд за спатифілумом

Листя рослини систематично протирають вологою губкою, що підвищує вологість і полегшує дихання квітки.

Підживлення і добриво

У період вегетації спатифілум підживлюють двічі в місяць. Використовують комплексні мінеральні добрива з підвищеною концентрацією фосфору і калію. Надлишок азоту може стати причиною відсутності квітів через стимуляцію нарощування зеленої маси. Під час стагнації підживлення не проводять, виключенням є ті випадки, коли спатифіллум ще цвіте. Досить щомісячного внесення добрив.

Пересадка

Частота проведення процедури залежить від віку рослини і величини:

  • Перші кілька років спатифілум пересаджують щорічно.
  • Після досягнення п’ятирічної вікової планки пересадку проводять раз в 2-3 року.
  • Екземпляри, які розрослись і досягли максимального розміру, не чіпають, але щороку оновлюють верхній шар субстрату.

Спатифілум добре росте в родючому пухкому грунті. Його можна створити самостійно, змішавши торф, садовий грунт, перліт і грунт для орхідей в пропорції 3: 2: 2: 3. На дно ємності обов’язково поміщають товстий шар дренажного матеріалу.пересадка спатифілума

Як змусити цвісти

Іноді квітникарі стикаються з серйозною проблемою при вирощуванні «жіночого щастя» – відсутністю цвітіння. Якщо квіток немає протягом довгого часу, причин може бути кілька:

  • Просторий горщик – поки коріння не заплете весь грунт, спатифіллум НЕ зацвіте.
  • Дефіцит освітлення – при недостатній кількості світла квітка не утворює стрілок.
  • Надлишок добрив – в зростання йде тільки вегетативна маса на шкоду цвітінню.
  • Відсутність періоду спокою – рослину слід перестати поливати і перемістити в прохолодне місце.

 

Залишити відповідь