Солейролія – зелена куля

Однією з найбільш популярних грунтопокривних кімнатних рослин є солейролія. Її успішно використовують в декоративному квітникарстві через невибагливість і швидке зростання.

Солейролія

Солейролія родом їх тропічних лісів Корсики і Сардинії. Рослина відноситься до сімейства Кропив’яні і відома також під назвою хельксіна. Солейролія – ​​єдиний вид, що відноситься до цього роду.

Рослина має невеликі листочки неправильної форми близько 5 см в діаметрі. Існують різновиди з листям сріблястого і золотисто-зеленого кольору. Квітки її дрібні, розташовуються в пазухах листків. Цвіте навесні. Пагони тонкі, повзучі, переплітаються між собою.

Догляд за рослиною

Вологість. Солейролія – ​​вологолюбний квітка. Пересушування землі може привести до того, що частина рослини швидко засохне. Але що цікаво, обприскування солейролія особливо не потребує, так як переносить сухе повітря. Обприскувати квітку потрібно тільки в сильну спеку, але робити це рекомендується вранці або ввечері. Мокре листя може отримати опіки від яскравого сонця.

Температура. Найкраще солейролія відчуває себе при температурі близько 20 °С. У зимовий час комфортна температура для рослини – не нижче 10 °С. Якщо взимку дуже холодно, то полив слід скоротити і не допускати переливів (в піддоні не повинна стояти вода, інакше загине коріння).

Пересадка і грунт. Пересадку Солейролії найкраще проводити навесні. Грунт потрібно брати пухкий, і який добре пропускає вологу. Один з варіантів відповідного для рослини грунту: листова, глиниста земля і пісок (взяті в рівних частинах).

Солейролія

Освітлення. Солейролія любить хороше освітлення, але влітку в полуденний час її краще притіняти, щоб листя не отримало опіків. На північних вікнах квітка росте повільніше, пагони можуть витягуватися і втрачати декоративність. У зимовий час при недоліку освітлення пагони також можуть витягнутися. Омолодити їх легко за допомогою обрізки. В цілому солейролія досить невибаглива до світла і може рости при штучному освітленні.

Розмноження. Найпоширеніший спосіб розмноження цієї культури – розподіл під час пересадки. Також можна розмножити відводками і живцями.

Підживлення. Якщо Солейролія пересаджувати щорічно, то в частій підгодівлі не буде необхідності. При тривалій відсутності пересадок рослина можна підгодувати універсальним добривом раз на два тижні.

Використання солейролії в інтер’єрі

Квітка красиво виглядає у великих діжках разом з великими екземплярами інших рослин. При посадці з дрібними кімнатними квітами солейролія може заглушити їх, оскільки росте швидко і добре розростається.

Солейролія

Також солейролію можна вирощувати як окремий вид в підвісних кашпо. Фітодизайнери висаджують цю рослину в декоративні вазони різних химерних форм. Виходить оригінальний елемент для прикраси інтер’єру.

Крім цього, солейролію використовують і для створення композицій у флораріумах, пляшкових садах і тераріумах.

Якщо вам потрібно замаскувати темний грунт у великому горщику, зробити більш виразною квіткову композицію, незвично прикрасити приміщення або створити флораріум, використовуйте солейролію. Цій рослині в будинку можна знайти чимало застосувань.

Залишити відповідь