Нектарин

нектарин

Нектарин дійсно дивовижний фрукт. Подарунок природи. Вперше про нього як про кумедний факт згадується в англійській книзі 1616 року. Ще через пару століть вчені взялися вивчати феномен і прийшли до висновку, що все почалося тоді, коли персикові дерева стали самозапилюватися. Час від часу траплялися невеликі збої – бруньки розвивалися не так, як зазвичай. В результаті цього фрукти виходили не ворсисті, а шовковисті та гладкі. Цей процес називали класичною мутацією.

Мутанти-нектарини з’являлися коли хотіли і де хотіли – в один сезон вони могли дозріти на одному персиковому дереві, в інший – на іншому. Природа сама виправляла свої помилки, тому людям, які оцінили випадковий фрукт, довелося власноруч взятися за справу і навчитися робити щеплення (як кажуть садівники – “в бруньку”). І мутація стала варіацією.

Плоди нектарина ранніх сортів дозрівають раніше всіх інших кісточкових культур, що робить цей фрукт популярним у садівників-любителів.

Нектарин більш стійкий до хвороб і шкідників, ніж персик. До того ж нещодавно виведені нові зимостійкі сорти, які спокійно можна вирощувати на Північному Кавказі.

В останні десятиліття нектарини отримали ще більшу популярність, коли з’явилися великоплідні (до 200 г) сорти з жовтою м’якоттю, які привертають увагу ошатною зовнішністю, щільною нервучкою шкіркою плодів та високими смаковими технологічними властивостями.

Корисні властивості нектарина

Нектарин містить глюкозу, фруктозу, сахарозу, органічні кислоти (в основному лимонну і яблучну), вітамін С, Р-активні поліфеноли, пектинові речовини, а також сполуки фосфору, калію, кальцію, магнію, натрію, заліза, сірки, кремнію . Всі ці речовини обумовлюють їх лікувально-профілактичну дію. Вони підсилюють секрецію травних залоз, сприяють гарному переварюванню погано засвоюваної і жирної їжі.

Високий вміст в нектарині вітамінів А і С, а також антиоксидантів, сприятливо діє на шкіру, запобігаючи появі зморшок і в’ялості, утримуючи в її клітинах вологу. А також запобігає розвитку ракових захворювань і грає важливу роль в обміні речовин.

Пектинові сполуки, що містяться в нектаринах, загальмовують активність шкідливих мікроорганізмів. Нектарин сприяє перетравленню жирної та важкої їжі, так як посилює секрецію травних залоз.

При анемії, збої серцевого ритму, підвищеній кислотності шлунка і закрепах корисно пити за п’ятнадцять хвилин до їжі чверть склянки вичавленого з нектарина соку.

Вживання нектаринів в їжу є профілактикою гіпертонічної хвороби і атеросклерозу, адже вони грають важливу роль у виведенні натрію і рідини з організму.

У деяких сортів нектарина ядра кісточок солодкі і можуть використовуватися як мигдаль, тим більше вони схожі за біохімічним складом.

У фармакології застосовується масло гіркоядерних сортів при виготовленні ліків і мазей.

Шкаралупа кісточок нектаринів використовується при виробництві активованого вугілля, а деревина придатна для виготовлення різних сувенірів, так як дуже добре полірується.

Всі наведені властивості нектаринів роблять його універсальним у використанні. Плоди нектарина ранніх сортів дозрівають раніше всіх інших кісточкових культур, що робить цей фрукт популярним у садівників-любителів.

Небезпечні властивості нектарина

Незважаючи на всі позитивні властивості нектарина, є в ньому і мінуси, які полягають в деяких обмеженнях. В основному, користь і шкода цих фруктів залежить від поміркованості їх вживання, так як вони сприяють збільшенню ваги і підвищенню рівня цукру. До того ж в нектаринах містяться алергени. Тому фрукти протипоказані діабетикам і алергікам.

Також дітям до 7 років не варто зловживати цими плодами.

А у деяких людей вони можуть викликати алергію на білки, що містяться в їх шкірці. Втім, очищені і консервовані плоди безпечні.

Кісточки нектаринів містять сильну отруту – синільну кислоту.

 

1 Зірка2 Зірка3 Зірка4 Зірка5 Зірка (1 голос: 5,00 з 5)
Loading...
Автор:

Категорії: Каталог фруктів

331

Залишити відповідь