Бонсай взимку – особливості догляду

Бонсай часто купують завдяки гарній формі, забуваючи про те, що подібні рослини досить вимогливі у догляді. Особливо – в зимовий період.

Хвойний бонсай

За цим бонсаєм доглядати найскладніше. Під час зимівлі, наприклад, для ялини і сосни дуже важлива температура. Вона не повинна бути вище 12-15 ° С. Ще краще – 0 ° С. Сосна любить і невеликий морозець, але не нижче -5 ° С і всього 2-3 дні на тиждень. Якщо немає таких умов, то при температурі 12-15 ° С необхідно обприскувати рослини кілька разів на день, поливати після підсихання верхнього шару грунту. Пересихання неприпустиме. Добре, якщо коріння задекороване мохом, обприскуйте його, це допоможе підтримати вологість повітря.

Найкраще зимівлю в квартирі переносить бонсай з ялівця. Він може добре себе почувати і при звичайній кімнатній температурі, але вологість йому потрібна така ж, як сосні і ялині. Так що обприскувати хвойний бонсай доведеться якомога частіше.

Бонсай

Хвойному бонсаю потрібно надати найсвітліше місце. І чим більше світла і свіжого повітря (особливо це стосується сосни) – тим краще рослина перенесе зимівлю. Підгодовувати необхідно рідким комплексним добривом з мікроелементами в листопаді – 2 рази на місяць, в грудні і січні можна залишити його в спокої, а вже в лютому підгодувати 2-3 рази. Березень для бонсаю – вже справжня весна, підгодівлі слід в цей час давати щотижня.

Листяний бонсай

Якщо у вас листяний бонсай, потрібно обов’язково з’ясувати: вічнозелений він або листопадний? Якщо вічнозелений, то зимівлю в квартирних умовах він перенесе добре. Але знову-таки – регулярний полив, нікого пересихання навіть на один день. І обприскування, але вже не так часто, як з хвойними. Досить обприскувати вранці і ввечері. Підживлення регулярне: 2-3 рази на місяць. Чим більше світла, тим краще рослина буде виглядати.

Бонсай

Ну а якщо бонсай – листопадний, восени рослина скидає листя і завмирає. Химерні форми голих стовбурів мають свою красу і захоплюють не менш хвойних або вічнозелених. Але зимівля в кімнатних умовах вимагає прохолоди і трохи світла. Полив у міру просихання, ніякої підгодівлі. З жовтня по січень – у нього стан спокою. Зате в лютому ви винесете свій бонсай в світле тепле місце, і він оживе. Рослина сповістить про це своїми першими ніжними листочками. Ось тут-то і починайте за ним більш ретельно доглядати: регулярно поливати і підгодовувати щотижня.

Loading...
Автор:

Категорії: Бонсай

132

Залишити відповідь